przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uczniowie Gimnazjum 21 na Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory


4 marca uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielką p. A. Kowalczuk uczestniczyli w pokazach naukowych w Technoparku Pomerania w Szczecinie. Każdy otrzymał specjalne książeczki z zadaniami, które pozwoliły wejść w świat nauki E(x)plory. Ścieżki edukacyjne zaplanowane dla grup szkolnych pomogły uczniom poznać projekty rówieśników biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory oraz zachęciły
do aktywnego udziału w naukowych atrakcjach.

Zaprezentowane doświadczenia i pokazy okazały się niezwykle interesujące. Największą atrakcją dla uczestników było stanowisko Smart_Lab i elektryczne eksperymenty, dzięki którym można było się dowiedzieć, jak powstaje prąd elektryczny i czym różni się elektrownia jądrowa od elektrowni tradycyjnych. Równie ciekawie prezentowało się stanowisko Koła Naukowego Fizjologii Zwierząt, gdzie wyjaśniano, co to jest proteom.

Uczniowie wysłuchali także wykładu dr. Tomasza Ordysińskiego z SSW Collegium Balticum „Historia sukcesu w biznesie przy wykorzystaniu internetu”. Dzięki interesującej prezentacji dowiedzieli się kto, gdzie i jak odniósł sukces, ile potrzeba czasu i jak zacząć... żeby za szybko biznesu nie skończyć.

Gimnazjaliści chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w festiwalu. Udział w tej imprezie dostarczył wszystkim wielu emocji i przekonał, że poznawanie świata nauki to mądrze i ciekawie spędzony czas.

Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025