przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie Forum Oświatowe - podsumowanie


     19 września 2014 roku w centrum sztuki współczesnej „TRAFO Trafostacja Sztuki” przy ul. Świętego Ducha 4 odbyła się 1. edycja Szczecińskiego Forum Oświatowego. Konferencja składała się z trzech części. W pierwszej, odbyła się sesja plenarna W drodze do dobrej szkoły? z udziałem następujących prelegentów: dr. hab. Piotr Lasowskiego, Jarosława Szulskiego oraz Joanny Białobrzeskiej. W drugiej części zaprezentowano osiągnięcia szczecińskiej oświaty, a w trzeciej – moderatorzy debaty poprowadzili dyskusję, która dotyczyła następujących obszarów tematycznych:

6-latek w 1. klasie szkoły podstawowej (Za wysokie progi na 6-latka nogi?)
Zasadność funkcjonowania gimnazjów w polskim systemie oświatowym (Dlaczego warto zachować gimnazja?)
System kształcenia w liceach ogólnokształcących (Ogólniak miniaturą akademii?).

W dyskusji wzięli udział dyrektorzy szczecińskich szkół i placówek oświatowych oraz zaproszeni goście, a wśród nich, m.in. Joanna Berdzik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, prof. dr hab. Beata Karakiewicz, Konrad Wojtyła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji oraz zapoznania się z treścią prezentacji multimedialnych, które przedstawiają działania szczecińskich szkół i placówek oświatowych podejmowanych w celu rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.
 


Lista załączników: