przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Bieg PoMOC


 

Świadomie Pomagamy Innym – Gimnazjum nr 21 im. A. Mickiewicza nie ŚPI, ale wspiera potrzebujących.

Bezinteresowna pomoc, odpowiedzialność, wolontariat – to hasła wciąż aktualne. Uczniowie naszego gimnazjum chętnie pomagają innym, szanują drugiego człowieka i kreatywnie spędzają czas wolny. W niedzielę 25 września 2016 roku wzięli udział w biegu charytatywnym pod hasłem „Bieg PoMoc”. Wpisowe w całości przeznaczone zostało na leczenie Kasi Gryglas.

Atmosfera spotkania cudowna, przedział wiekowy od przedszkola do seniora. Uczestnicy z różnych powodów wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Jedni biegli dla zdrowia, drudzy, żeby się wyciszyć i odprężyć, my natomiast biegliśmy, aby pomóc.

Na pierwszy rzut oka wyrażenie „bieganie charytatywne” jest dość przypadkowym zlepkiem słów. Jednak nie ma tu miejsca na przypadkowość. Bieganie i charytatywność to wzajemnie napędzające się zjawiska, które przynoszą korzyści każdej ze stron.

Ta forma jest świetną motywacją do biegania w ogóle. Kiedy meta wydaje się za daleko, pomaga myśl o osobie, dla której się biegnie. Tutaj każdy pokonany kilometr niesie potrzebną pomoc. Daje to olbrzymią satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego dobroczynnego celu. Czekamy na kolejne inicjatywy…

Na największe wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 2c Patryk Bakalarz, który na ponad 200 osób uczestniczących w biegu zajął 7. miejsce. Nadmienić należy, iż przed nim do mety dotarli tylko doświadczeni maratończycy…

 

Beata Jasinska
nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 21 w Szczecinie

Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025