przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Bohaterowie Myszki

Postacie „Wielkiego Dramatu w Sieci” dla małych, dużych i jeszcze większych, czyli przygód Ogonisi w Internecie

 

Myszka Ogonisia, czyli Agata Rokicka

Myszka Ogonisia - niestrudzona badaczka Internetu, zawsze dążąca do poznania otaczającego ją świata, uwielbia kolor różowy we wszystkich tonach i odcieniach. Znana ze awariowanych pomysłów Jest bardzo systematyczna i akuratna, jak to kiedyś mawiano, dlatego do nieustannej rozpaczy doprowadza ją zachowanie jej przyjaciela i nie tylko … bo również przewodnika po świecie techniki i sieci Modusia.
Myszka Ogonisia w radiu posługuje się zmienionym głosem dziennikarki radiowej Agaty Rokickiej, która zdecydowanie nie lubi różowego koloru, ma ogromne poczucie humoru i dystans do świata, przed laty przygotowywała programy dla dzieci znane jako Radiowa Podstawówka, ale po skończeniu podstawówki radiowej przeszła na wyższy radiowy stopień edukacji.

 

Moduś czyli, Katarzyna Wolnik - Sayna

Moduś – szalony wynalazca, domorosły naukowiec, którego marzeniem jest stworzenie wiekopomnego rozwiązania technicznego. Cały swój czas spędza w piwnicy, gdzie buduje kolejne urządzenia mające jedną cechę wspólną – najczęściej nie działają, ale przy takim zacięciu i pracowitości, za tysiąc lat, na pewno przejdzie do historii i złotymi głoskami zostanie wpisany w … i tu jest problem, bo może to być trud daremny … ponieważ książek w obecnym wyglądzie już raczej nie będzie.
Moduś posługuje się w radiu zmienionym głosem dziennikarki Katrzyny Wolnik - Sayny, która zdecydowanie, co mogą poświadczyć wszyscy znajomi, nie budowała, nie buduje i najprawdopodobniej nigdy nie będzie budowała żadnych elektronicznych urządzeń. Jednak jej pasją jest żeglarstwo i szanty.

Autor, czyli Jarosław Dalecki

Autor, czyli ten, który to wszystko przed laty wymyślił w Polskim Radiu Szczecin, dla swoich małych słuchaczy. Niestety, kiedy Ogonisi zabrano radiową Norkę, autor nie pozostawił samotnie wygnanej myszki tylko dzielnie jej towarzyszy i stara się aby internauci byli zadowoleni z spotkań z Ogonisią i jej przyjaciółmi na stronach portalu edukacyjnego.

 

Plastyk, czyli Marta Skórka

Dzięki niej, to co było tylko dźwiękiem, nabrało kształtów, a Ogonisia i jej przyjaciele stali się widzialni. Z Ogonisią łączy Martę niespożyta energia, radość życia, zamiłowanie do rysowania, gotowania i eksperymentowania. Podobnie jak Myszka, lubi smaczne rzeczy i ma w sobie ciekawość świata. Pasje: dobre książki i fotografia ekstremalna.

 

Profesor Talent, czyli Arkadiusz Linkowski

Pankracy Hilary Talent – profesor nauk wszelakich ze szczególnym uwzględnieniem komputerologii stosowanej, oraz teoretycznej. Zna się na wszystkim i co najważniejsze wszystko potrafi tak wytłumaczyć, aby ten któremu się tłumaczy zrozumiał o co chodzi. Spotkacie go w katedrze Komputerologii Kwantowej na Szczecińskim Uniwersytecie Informatycznym, gdzie codziennie ma zajęcia ze studentami, które prawie zawsze kończy przed czasem śpiesząc się na kolejne spotkanie z Myszką Ogonisą. Jak każdy szanujący się profesor, zawsze gubi i zostawia w różnych dziwnych miejscach swoje rogowe okulary.
Na antenie profesor Talent używa głosu Arkadiusza Linkowskiego – informatyka, który przynajmniej do tej pory, nie nosi okularów, nawet rogowych ... i zdecydowanie nie przypomina szacownego profesora, kojarzonego najczęściej z długą siwą brodą i takimi samymi włosami. Wręcz przeciwnie poza ciekawością świata, w żaden sposób nie przypomina on zacnych luminarzy nauki, w powszechnym znaczeniu tego określenia.

 

Arlik, czyli byt niematerialny

Arlik jest bytem niematerialnym. Zakochany w książkach, cały czas poświęca na pochłanianie słowa pisanego w każdej postaci, najchętniej papierowej, ale Arlik nie stroni od e-booków. Jednak nie podziela entuzjazmu i fascynacji komputerami, oraz informatyką, jaka cechuje jego przyjaciół.

 

Encyklopedia, czyli byt niematerialny

Encyklopedia jest bytem niematerialnym. Jest zbiorem mądrości wszelakiej jaką zawiera Internet. Encyklopedia potrafi wytłumaczyć dosłownie wszystko, ale nie ma daru tłumaczenia jak profesor Talent.