przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Rozwijaj pasje

Gimnazjalisto, uczniu szkoły ponadgimnazjalnej rozwiń skrzydła!

Poznaj naszą zakładkę ROZWIJAJ PASJE i weź udział w inspirujących inicjatywach przygotowywanych przez szczecińskie uczelnie wyższe specjalnie dla Ciebie. Warsztaty, wykłady otwarte, fora dyskusyjne, konkursy – gwarancja ciekawej formy i praktycznej wiedzy. Pasjonująca przygoda na wyciągnięcie ręki!


Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta Szczecin wydał nowy folder adresowany do młodzieży. Celem publikacji jest pokazanie młodym ludziom, głównie studentom i uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w jaki sposób mogą zaplanować swoją karierę zawodową.

czytaj »

Młodzieżowa Akademia Medyczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie MAM PUM, to unikatowy program edukacyjny skierowany do uczniów, którzy marzą o studiach medycznych lub po maturze chcą kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych. Celem jedynego tego typu projektu w kraju jest między innymi popularyzacja wiedzy o zdrowiu, integracja abiturientów ze środowiskiem akademickim, pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza, promocja najlepszej na Pomorzu Zachodnim wyższej uczelni – Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki i podjęcia pracy zawodowej w Szczecinie.

czytaj »

Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przygotował różnorodną ofertę tematyczną przygotowaną kierowaną do nauczycieli biologii i chemii oraz uczniów liceów ogólnokształcących i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.

czytaj »

Metody mikroskopowe stanowią podstawę w badaniach geologicznych, w szczególności w mineralogii i petrografii. Umożliwiają one zaznajomienie się z niezwykle zróżnicowanym pod względem barw i tekstur światem minerałów oraz skał.

czytaj »

Wydział Informatyki oferuje zajęcia (wykłady i warsztaty) skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wykłady obejmują różnorodne tematy związane z szeroko pojętą informatyką, od poligrafii poprzez programowanie do zagadnień projektowania układów reprogramowalnych.

czytaj »

przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie