Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Rozwijaj pasje

Gimnazjalisto, uczniu szkoły ponadgimnazjalnej rozwiń skrzydła!

Poznaj naszą zakładkę ROZWIJAJ PASJE i weź udział w inspirujących inicjatywach przygotowywanych przez szczecińskie uczelnie wyższe specjalnie dla Ciebie. Warsztaty, wykłady otwarte, fora dyskusyjne, konkursy – gwarancja ciekawej formy i praktycznej wiedzy. Pasjonująca przygoda na wyciągnięcie ręki!


Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta Szczecin wydał nowy folder adresowany do młodzieży. Celem publikacji jest pokazanie młodym ludziom, głównie studentom i uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w jaki sposób mogą zaplanować swoją karierę zawodową.

czytaj »

Młodzieżowa Akademia Medyczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie MAM PUM, to unikatowy program edukacyjny skierowany do uczniów, którzy marzą o studiach medycznych lub po maturze chcą kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych. Celem jedynego tego typu projektu w kraju jest między innymi popularyzacja wiedzy o zdrowiu, integracja abiturientów ze środowiskiem akademickim, pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza, promocja najlepszej na Pomorzu Zachodnim wyższej uczelni – Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki i podjęcia pracy zawodowej w Szczecinie.

czytaj »

Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przygotował różnorodną ofertę tematyczną przygotowaną kierowaną do nauczycieli biologii i chemii oraz uczniów liceów ogólnokształcących i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.

czytaj »

Metody mikroskopowe stanowią podstawę w badaniach geologicznych, w szczególności w mineralogii i petrografii. Umożliwiają one zaznajomienie się z niezwykle zróżnicowanym pod względem barw i tekstur światem minerałów oraz skał.

czytaj »

Wydział Informatyki oferuje zajęcia (wykłady i warsztaty) skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wykłady obejmują różnorodne tematy związane z szeroko pojętą informatyką, od poligrafii poprzez programowanie do zagadnień projektowania układów reprogramowalnych.

czytaj »