Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Rozwijaj pasje

Młodzieżowa Akademia Medyczna PUM

Zapraszamy uczniów liceum do udziału w VI Edycji MAM PUM

Młodzieżowa Akademia Medyczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie MAM PUM, to unikatowy program edukacyjny skierowany do uczniów, którzy marzą o studiach medycznych lub po maturze chcą kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych. Celem jedynego tego typu projektu w kraju jest między innymi popularyzacja wiedzy o zdrowiu, integracja abiturientów ze środowiskiem akademickim, pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza, promocja najlepszej na Pomorzu Zachodnim wyższej uczelni – Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki i podjęcia pracy zawodowej w Szczecinie.

Absolwenci otrzymają certyfikat akademii, a ponadto na świadectwie ukończenia liceum zostanie umieszczony wpis potwierdzający otrzymanie certyfikatu MAM PUM wraz z jego numerem.

Bezpłatne zajęcia z udziałem najwybitniejszych naukowców PUM odbywać się będą w roku akademicki 2014/2015 raz w miesiącu w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.


W związku z tym, że dla chcącego nie ma nic trudnego, wszystkich zainteresowanych spotkaniami z medycyną w najlepszym wydaniu zapraszamy do podjęcia trudu spełnienia wymagań i przeżycia ciekawej, naukowej przygody.


Kontakt:

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie


Warunki zgłoszenia:

Zasady uczestnictwa w zajęciach MAM PUM określone w Porozumieniu z 19 listopada 2009 roku, które Akademię powołało do życia.
Jego sygnatariuszami są: Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Szczecin oraz Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Brusa jako koordynator Projektu i jego realizator.

Oto one:
• trzeba być trzecioklasistą
• wchodząc na stronę IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie: www.lo4.szczecin.pl  , w terminie do 2 września 2014 r. należy wypełnić formularz zgłoszenia swojej kandydatury znajdujący się pod adresem: http://lo4.szczecin.pl/component/rsform/form/3-rejestracja-w-programie-mam-pum
• w pierwszą sobotę września (06-09-2014) o godz. 12.00 napisać test kwalifikacyjny z poszerzonego programu przedmiotów biologii i chemii
• mieć 100% frekwencję na zajęciach (usprawiedliwia tylko zaświadczenie lekarskie)
• poprawnie napisać śródroczne testy sprawdzające


Lista załączników:
Regulamin [251761 bajtów]