przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Rozwijaj pasje

Młodzieżowa Akademia Medyczna PUM

Zapraszamy uczniów liceum do udziału w VI Edycji MAM PUM

Młodzieżowa Akademia Medyczna Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie MAM PUM, to unikatowy program edukacyjny skierowany do uczniów, którzy marzą o studiach medycznych lub po maturze chcą kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych. Celem jedynego tego typu projektu w kraju jest między innymi popularyzacja wiedzy o zdrowiu, integracja abiturientów ze środowiskiem akademickim, pokazanie istoty norm etycznych i moralnych w zawodzie lekarza, promocja najlepszej na Pomorzu Zachodnim wyższej uczelni – Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki i podjęcia pracy zawodowej w Szczecinie.

Absolwenci otrzymają certyfikat akademii, a ponadto na świadectwie ukończenia liceum zostanie umieszczony wpis potwierdzający otrzymanie certyfikatu MAM PUM wraz z jego numerem.

Bezpłatne zajęcia z udziałem najwybitniejszych naukowców PUM odbywać się będą w roku akademicki 2014/2015 raz w miesiącu w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.


W związku z tym, że dla chcącego nie ma nic trudnego, wszystkich zainteresowanych spotkaniami z medycyną w najlepszym wydaniu zapraszamy do podjęcia trudu spełnienia wymagań i przeżycia ciekawej, naukowej przygody.


Kontakt:

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie


Warunki zgłoszenia:

Zasady uczestnictwa w zajęciach MAM PUM określone w Porozumieniu z 19 listopada 2009 roku, które Akademię powołało do życia.
Jego sygnatariuszami są: Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Szczecin oraz Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Brusa jako koordynator Projektu i jego realizator.

Oto one:
• trzeba być trzecioklasistą
• wchodząc na stronę IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie: www.lo4.szczecin.pl  , w terminie do 2 września 2014 r. należy wypełnić formularz zgłoszenia swojej kandydatury znajdujący się pod adresem: http://lo4.szczecin.pl/component/rsform/form/3-rejestracja-w-programie-mam-pum
• w pierwszą sobotę września (06-09-2014) o godz. 12.00 napisać test kwalifikacyjny z poszerzonego programu przedmiotów biologii i chemii
• mieć 100% frekwencję na zajęciach (usprawiedliwia tylko zaświadczenie lekarskie)
• poprawnie napisać śródroczne testy sprawdzające


Lista załączników:
Regulamin [251761 bajtów]
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie