przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkursy szkół podstawowych

Konkurs „Symbole narodowe i bohaterowie Niepodległej”

2019-10-15

Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego oraz organizatorzy mają zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów klas 5-8 Szkół Podstawowych Szczecina do udziału w III edycji konkursu historycznego.

I Szczeciński Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury „Wędrówką życie jest człowieka”

2019-10-11

Konkurs poetycki kierowany do młodzieży szkół średnich jest imprezą towarzyszącą XIV Konkursowi Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na Szlaku Poezji"

XII Szczeciński Konkurs Fotograficzny pt.,, Moja Mała Ojczyzna''

2019-10-11

XII Szczeciński Konkurs Fotograficzny dla Uczniów Szkół Podstawowych i Średnich Województwa Zachodniopomorskiego

XIV Szczeciński Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji..."'

2019-10-11

Konkurs jest adresowany do zespołów, grup i solistów reprezentujących środowisko szkół podstawowych i średnich województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”

2019-10-07

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Zgłoszenia proszę przesłać do 15 listopada 2019 r.

Konkurs "Językowe łamańce"

2019-10-07

Celem konkursu „Językowe łamańce” jest przede wszystkim popularyzacja utworów literackich wśród dzieci i uwrażliwienie na piękno naszego dorobku kulturowego.

Ogólnopolska olimpiada „SOWA” z języka polskiego

2019-09-24

Ogólnopolska olimpiada polonistyczna „SOWA” sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów z języka polskiego w zakresie rozumienia tekstu pisanego, ortografii, gramatyki, literatury oraz kultury języka polskiego.

Ogólnopolska olimpiada "Big Ben" z języka angielskiego

2019-09-24

Ogólnopolska olimpiada języka angielskiego „Big Ben” pozwala na zweryfikowanie kluczowych umiejętności lingwistycznych: rozumienia tekstu pisanego, słownictwa i gramatyki, a także sprawdza wiedzę z zakresu kultury, historii oraz geografii krajów angielskojęzycznych.

Potyczki matematyczno-ortograficzne

2019-09-24

Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie ma przyjemność zaprosić uczniów klas trzecich szkół podstawowych do wzięcia udziału w JUBILEUSZOWEJ EDYCJI konkursu „Potyczki matematyczno - ortograficzne” Konkurs objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin

III edycja Międzyszkolnego Konkursu "Złota Jesień w Szczecinie"

2019-09-23

Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie zaprasza do udziału w III Konkursie Międzyszkolnym plastyczno – fotograficzno – poetyckim „Złota Jesień w Szczecinie”. Zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie samodzielnie i indywidualnie pracy malarskiej, fotograficznej lub napisanie wiersza na zadany temat.

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej ,,Rogatywka 2109"

2019-09-17

Przesłuchania solistów oraz finał konkursu: 21 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie z udziałem Orkiestry Wojskowej w Szczecinie pod batutą Kapelmistrza Pana kpt. Jarosława Michałko. Zgłoszenia do 15 listopada.

Konkurs PTTK - Poznajemy Ojcowiznę

2019-09-16

Konkurs może być indywidualny lub grupowy w kilku kategoriach. Opracowanie tematu związanego z ciekawymi ludźmi, rodziną , ważnymi wydarzeniami lub krajoznawstwem w formie albumu, dziennika, prezentacji multimedialnej. Czas składania prac do połowy stycznia. Zalecana pomoc historyka, plastyka.