przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zawodowo zaplanuj swoją przyszłość

  

 

Cześć,

czy już wiesz, co chcesz robić w życiu? Wszyscy Cię pytają: I co teraz? Do jakiej szkoły idziesz? Czy już wybrałeś zawód?

Decyzja nie jest łatwa. Wiele od niej zależy. Przynajmniej kilka najbliższych lat… Jak ją podjąć? Na co się zdecydować? Czym się kierować? Jak wybrać najlepiej?

Nasza propozycja jest następującą – usiądź wygodnie i zapoznaj się z ofertą edukacyjną szczecińskich techników i szkół branżowych.

Spróbuj zebrać jak najwięcej informacji. Szansa na to, że Twoja decyzja będzie trafna zdecydowanie wzrośnie, gdy ją dobrze przemyślisz i oprzesz na rzeczowej i systematycznej analizie. Porozmawiaj z koleżankami i kolegami, nauczycielami, pedagogiem czy doradcą zawodowym… Nie zapominaj o mamie i tacie, z ich doświadczeń też warto skorzystać. Przewertuj informatory, przeszukaj Internet, odwiedź targi edukacyjne, wybierz się na „Dni otwarte” organizowane przez szkoły…

Zastanów się nad swoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami, umiejętnościami, temperamentem i cechami charakteru, ale też stanem swojego zdrowia. Ustal, jakie czynności wykonuje osoba pracująca w danym zawodzie, jakie są perspektywy zatrudnienia, gdzie możesz znaleźć pracę. Powinieneś też wiedzieć, jak możesz rozwinąć się zawodowo, w jakim zakresie dokształcić, jak wygląda ścieżka awansu, jakich możesz oczekiwać zarobków i czy wybrany zawód może zapewnić Ci stabilizację życiową.

Musisz wiedzieć, że szkolnictwo zawodowe w Szczecinie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracuje z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy. Z pewnością jest więc to oferta warta uwagi. Nadszedł czas na zawodowców! Zapraszamy!

I pamiętaj koniecznie o tym, że Twoja edukacja wcale nie musi kończyć się na technikum czy szkole branżowej. Pracując, możesz dalej się uczyć lub doskonalić swoje umiejętności na studiach czy kwalifikacyjnych kursach zawodowych.


TECHNIKUM         
           BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA            

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021