przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Działania informacyjno-edukacyjne

"Ekomobilni" - projekt edukacyjny

2023-09-04

Skorzystaj z gotowych, darmowych materiałów, aby Twoi uczniowie przez szereg wyzwań odkryli fascynujący świat ekologii. Gra dedykowana uczniom od klasy 4. podstawówki do końca liceum.

Akcja doposażenia placówek oświatowych w zestawy pojemników do segregacji

2021-08-16

w zestawy bezpłatnych pojemników do segregacji (papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz pojemnik na odpady zmieszane).

Tablice edukacyjne dla placówek oświatowych

2021-02-01

Szanowni Państwo, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Szczecin, przygotował dla placówek oświatowych tablice „mapy” edukacyjne dotyczące systemu gospodarowania odpadami w Mieście.

Zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie!

2020-01-18

18 stycznia (sobota) 2020 r., w godzinach 11:00-15:00, zapraszamy na otwarcie 9 Ekoportu w Szczecinie przy ul. Taczaka. W programie m.in. zwiedzanie nowego Ekoportu, atrakcje dla dzieci i dorosłych, gry ,zabawy, warsztaty „Śmieciowa koszykówka”,” Uczymy się segregować”, Dekorujemy ekologiczne torby.

Kalendarze dla placówek oświatowych „Szczecin jest EKO”

2018-12-17

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, wydał ścienny kalendarz ekologiczny pn. „Szczecin jest EKO”.

Kalendarze dla Placówek Oświatowych „Szczecin jest EKO”

2017-12-11

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, wydał ścienny kalendarz ekologiczny pn. „Szczecin jest EKO”.

Program edukacyjny

2017-10-05

Zapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Inicjatywa ta skierowana jest do szkół i przedszkoli z całej Polski.

Krokusowa Rewolucja - zaproszenie do udziału

2017-09-25

W imieniu pomysłodawców społecznej akcji pn. „Krokusowa Rewolucja” oraz Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn informujemy Państwa, że dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka otrzymaliśmy podobnie jak w roku ubiegłym pulę krokusów do rozdysponowania dla jednostek oświatowych ,szkół ,przedszkoli, ognisk pracy pozaszkolnej itp.

Zieleń dla Szczecina

2017-04-26

Urząd Miasta Szczecin Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska informuje, że rozpoczyna program zakładający zwiększenie zasobów zieleni na terenie miasta Szczecin.

Postaw stojak - stojaki rowerowe dla szkół

2017-02-28

W związku z rozbudową infrastruktury rowerowej oraz promowaniem ekologicznego środka transportu, jakim jest rower, uprzejmie informujemy, iż jest możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na stojaki rowerowe, które zostaną zamontowane na terenie wskazanej przez Państwa placówki oświatowej.

Kalendarze dla placówek oświatowych

2016-12-15

Wzorem ubiegłego roku, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, wydał ścienny kalendarz ekologiczny pn. „Szczecin jest EKO”.

Krokusowa rewolucja

2016-12-08

Krokusowa rewolucja narodziła się 5 lat temu i przerosła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców - Marii Myśliwiec i Sylwiusza Mołodeckiego. Pomysł przeniesienia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni do innych części naszego miasta został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców Szczecina.


Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025