Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Rządowa Reforma Systemu Oświaty

2017-01-17

Rządowa reforma systemu oświaty: Północ i Zachód na Komisji

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano wstępne rozwiązania dotyczące nowej sieci szkół w Szczecinie. Obecnie Urząd Miasta zaprasza zainteresowanych do dyskusji, by wspólnie wypracować możliwie najlepsze rozwiązania, w związku z koniecznością przeprowadzenia rządowej reformy systemu oświaty na terenie naszego miasta.
2017-01-11

Reforma oświaty: pierwsze propozycje zmian w Szczecinie

Od wielu miesięcy w Szczecinie trwają prace związane z wprowadzeniem rządowej reformy oświaty na terenie miasta. Dziś podczas Komisji ds. Edukacji zaprezentowane zostały proponowane przez Urząd Miasta zmiany.
2016-12-20

Szczecińskie zmagania z rządową reformą oświaty

Zmiany niektórych zapisów w ustawie dotyczącej rządowej reformy systemu oświaty wymogły na Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Szczecin uaktualnienie dotychczasowych wyliczeń i symulacji. Wciąż trwają również prace związane z nową siecią szkół, którą powinniśmy poznać w drugiej połowie stycznia 2017r.
2016-12-08

Reforma oświaty: „Reguły gry zostały zmienione w trakcie meczu”

Za nami trzy dni spotkań konsultacyjnych z rodzicami w sprawie rządowej reformy oświaty. W ich trakcie ze strony rodziców padło wiele ważnych pytań, które w najbliższych dniach zostaną przekazane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
2016-11-23

Spotkania konsultacyjne dla rodziców

Zgodnie z tym, co zostało zapowiedziane na ostatnim spotkaniu prezydenta miasta ze środowiskami oświatowymi, w najbliższych dniach odbędą się spotkania konsultacyjne dla rodziców szczecińskich uczniów. Zostaną one poświęcone zapowiedzianej przez rząd reformie systemu oświaty.