przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Aktualności ze szkół

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w CEO

2019-10-28

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (ETUZ) już po raz czwarty zapukał do drzwi Centrum Edukacji Ogrodniczej. Z ogromną przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy Komisji Europejskiej propagującej kształcenie i szkolenie zawodowe.

Przelewice w kroplach deszczu…

2019-10-23

Po pierwszym miesiącu nauki szkolnej, grupa uczniów Centrum Edukacji Ogrodniczej, reprezentująca zawody – technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie-Dąbiu

2019-10-16

Po raz kolejny otworzyliśmy drzwi Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie-Dąbiu przed uczniami szkół podstawowych. Wszystko działo się przy okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

X Wojewódzki Konkurs Sztuki Kulinarnej i Kelnerskiej

2019-10-02

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie serdecznie zaprasza młodzież szkół gastronomicznych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie kulinarnym i kelnerskim, który odbędzie się 28 listopada 2019 r.

Seminarium nt. ochrony przyrody Międzyodrza - relacja

2019-09-23

20 września, od godziny 17 rozpoczęło się dwudniowe seminarium nt. przyrody. Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie (Technikum Kształtowania Środowiska) był gospodarzem piątkowego wydarzenia, podczas którego wygłoszono referaty związane z ochroną środowiska. W drugim dniu odbył się rejs edukacyjny po Międzyodrzu i Jeziorze Dąbie.

Praktyka zawodowa w Niemczech

2019-09-13

Dzięki nawiązanej współpracy z przedstawicielami Referatu Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) nasi uczniowie od połowy sierpnia odbywają praktykę zawodową w ogrodach i parkach w Großer Garten i w Zwinger.

VEPO, czyli zagraniczne praktyki w ZS nr 8

2019-09-06

1 września ruszyła 2. tura zawodowych praktyk zagranicznych w ramach projektu Erasmus+.