przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Aktualności ze szkół

Wychowywanie przez pomaganie w ZS nr 8

2018-12-21

Wychowywanie do wartości, kształtowanie wrażliwości i empatii to jedne z celów, jakie stawia sobie współczesna szkoła.

Paczka dla Bohatera

2018-12-21

Wolontariusze szkolnego koła HUMANUS działającym w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej zaangażowali się w prowiantowanie darów dla ludzi walczących o wolność naszego kraju. Akcja "Paczka dla Bohatera".

Maluchy z Przedszkola „Kacper” z wizytą w naszej szkole

2018-12-20

Przedszkole Niepubliczne „Kacper” realizuje projekt ROK W OGRODZIE. W ramach podjętej współpracy z naszą szkołą, część zajęć będzie odbywała się w warsztatach szkolnych i na terenie szkoły.

Takiego wydarzenia na oświatowej mapie Szczecina jeszcze nie było!

2018-12-19

W dniu 03 grudnia 2018r. w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się I Zachodniopomorski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie oraz Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT z Mińska Mazowieckiego

... jak Feniks z popiołów ...

2018-12-06

Wolontariusze szkolnego koła HUMANUS w miniony weekend przystąpili do akcji zbierania żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia Feniks w Szczecinie.

Umowa patronacka

2018-12-06

5 Grudnia 2018 roku miało miejsce podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Grupą Azoty Zakładami Chemicznymi „Police” S.A. a Zespołem Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie.

Warsztaty „Jesień na sportowo” w CEO

2018-11-29

Jesień to czas, kiedy w naszej szkole organizujemy warsztaty „Jesień na sportowo”. Przychodzą do nas przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek - „Krasnala Hałabały” i „Plastusiowa” ze Szczecina.

Wyjazdowe zajęcia praktyczne w Kołbaczu

2018-11-29

W ramach zajęć praktycznych pracowni podstaw techniki i podstaw produkcji roślinnej - słuchacze czwartego cyklu KKZ w zawodzie rolnik i w zawodzie ogrodnik – realizowali zajęcia w Zakładzie Doświadczalnym Instytut Zootechniki w Kołbaczu, Gmina Stare Czarnowo.

Nie ma teraźniejszości bez przeszłości… Żywa lekcja historii

2018-11-21

Nie było smartfonów, fb, wszechobecnego wujka Google i multimedialnych fajerwerków. Byli młodzi ludzie XXI wieku, uczniowie ZS nr 8 w Szczecinie i 91 letni uczestnik Powstania Warszawskiego - Zbigniew Piasecki ps. Czekolada.

Trzy pokolenia u Staszica

2018-11-19

Społeczność Zespołu Szkół nr 8 wraz z zaproszonymi gośćmi z Dziennych Ośrodków Pomocy Społecznej, uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w CEO

2018-11-16

Centrum Edukacji Ogrodniczej zaprosiło uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w seminariach prowadzonych przez swoich wykładowców i młodzież.

Podróż z poezją przez wieki do Niepodległej

2018-11-13

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie Dąbiu przygotowali uroczystość patriotyczną przy pomniku "Poległym w walce o wyzwolenie Dąbia".


Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie