przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Podsumowanie „Dni Otwartych Drzwi” online w IX LO

Z oczywistych względów tegoroczne „Dni Otwartych Drzwi” miały zupełnie nietuzinkowy charakter. Tym razem, ponieważ nie mogliśmy zaprosić ósmoklasistów i ich rodziców w gościnne mury naszej szkoły, by dać się poznać w bezpośrednim kontakcie, przedstawiliśmy im bogatą i wyjątkową ofertę IX LO w Szczecinie w trybie online.

Dzięki mobilizacji sił, inwencji dyrekcji, nauczycieli i uczniów udało się opracować i przeprowadzić bardzo korzystną promocję szkoły, co ma dla nas doniosłe znaczenie integracyjne w trudnym okresie zdalnego funkcjonowania placówek oświaty.

Działania nasze rozłożyły się na kilka dni: między 4 a 9 maja. Zachęcaliśmy do przeglądania naszej strony internetowej, która gromadzi wiele przydatnych informacji, przybiża specyfikę i atmosferę szkoły, rytm jej życia.

Wirtualny spacer zaprasza do wnętrza klasycystycznego gmachu, w którego murach kształciło się wiele generacji szczecinian: http://strona.lo9.szczecin.pl/spacer/13.html

Z dumą eksponujemy historię szkoły: https://lo9szczecin.edupage.org/a/historia-szkoly

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy prezentacje, które wprowadzają w różne wymiary funkcjonowania naszego liceum: https://lo9szczecin.edupage.org/a/wirtualne-drzwi-otwarte

Aby dać wyobrażenie, jak w rzeczywistości funkcjonują profile naszych klas, uczniowie przygotowali atrakcyjne strony internetowe i filmy, z pomocą których je charakteryzują. Oni sami w przekonujący sposób opowiedzieli, jak odnajdują się na każdym z profili i dali odczuć, jak wiele możliwości zyskują nasi uczniowie, by realizować swoją własną ścieżkę.

Znalazła się tu ulotka – skrót informacji o szkole, a nawet piosenka o „Dziewiątce”. Uczniowie działający w Radzie Samorządu Uczniowskiego odsłonili przed publicznością jeszcze wiele oblicz IX LO – każde warte uwagi.

Wiele działo się na naszym fanpage'u na Facebooku: https://www.facebook.com/lo9szczecin/

Codziennie serwowaliśmy przydatne informacje na temat działalności szkoły, dając wyraz, co się u nas dzieje. Prezentowaliśmy nasze dokonania, porządkując je w kontekście każdego z profili klas.

Kulminacja „Dni Drzwi Otwartych” przypadła na 9 maja 2020r., kiedy to na Facebooku odbył się czat zatytułowany „Otwarte IX Wrota”. Przedsięwzięcie to dało szansę znacznie bliższego kontaktu uczniów klas ósmych i ich rodziców z kierownictwem i nauczycielami „Dziewiątki”, którzy odpowiadali na pytania, pomagając zainteresowanym rozwiać wątpliwości przy wyborze szkoły średniej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że społeczność i potencjał edukacyjny IX LO w Szczecinie zaprezentowano w atrakcyjny i niebanalny sposób. Webinar udostępniamy na stronie: www.facebook.com/.

Drzwi „Dziewiątki” stoją otwarte dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych – zapraszamy!

Tekst: Romuald Kuźmitowicz
Grafika: Wioleta Morszczyn-Snop

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
19.05.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej