przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Pracownia Tańca Etnicznego w przestrzeniach wystawy afrykańskiej

 


 

W sobotę, 14 kwietnia uczestnicy Pracowni Tańca Etnicznego z Pałacu Młodzieży, pod kierunkiem Justyny Kozłowskiej zatańczyli w przestrzeni wystawy afrykańskiej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Przy akompaniamencie zespołu „Afrique Sogue”, tancerki / i jeden tancerz/ zaprezentowały tańce z Afryki Zachodniej.

Przed żywo reagującą publicznością wystąpiły pałacowe grupy: Mała Etnika, Etnika, Mała Etna, Etna, Duża Etna i Panie – tancerki zespołu Afrique Sogue, którego p. Justyna Kozłowska jest choreografem. „Wiosna, a my w gorącej Afryce” było widowiskiem wielopokoleniowym. Najmłodsza uczestniczka nie ma jeszcze skończonych 5 lat!

Barwne kostiumy do tańca, które można było podziwiać w trakcie występów, dzieci wykonały same w ramach Etnicznych Warsztatów Twórczych.

To wyjątkowe wydarzenie artystyczne zorganizowano dzięki nawiązanej w tym roku szkolnym, współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie. W sobotnie popołudnie, w „Afrykańskiej wiosce” można było poczuć żar słońca i energię płynącą z serc pełnych pasji tancerzy! Wszystkich, którzy szukają Afryki w Szczecinie, zachęcamy do wizyt w Muzeum Narodowym i odwiedzania wystaw stałych i czasowych związanych z dziedzictwem kulturowym tego kontynentu.

 

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
19.04.2018
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021