przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 45

5 marca 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Wydarzenie adresowane było do uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych naszą placówką edukacyjną. Spotkanie to każdego roku pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

W ramach Dnia Otwartego została zaprezentowana oferta edukacyjna i baza dydaktyczna szkoły, można było spotkać się z dyrekcją i nauczycielami. Rodzice mogli skorzystać z punktów informacyjnych, oferty pomocy psychologicznej oraz porozmawiać ze specjalistami.

Pani Dyrektor Kamila Orzechowska przedstawiła przybyłym rodzicom szczegółową ofertę edukacyjną szkoły, wskazując na jej mocne strony i bardzo dobre warunki lokalowo-dydaktyczne, bezpieczeństwo, różnorodność zajęć dodatkowych, możliwość nauki języków obcych m.in. języka włoskiego oraz rozwijania swoich zainteresowań. Zaprosiła przyszłych uczniów do nauki w klasach o następujących profilach:

  • I a - Klasa z innowacją pedagogiczną z języka włoskiego.
  • I b - Klasa z innowacją pedagogiczną taneczną z dodatkowymi zajęciami tańca towarzyskiego i nowoczesnego.
  • I c - Klasa integracyjna - matematyczno-informatyczna.
  • Id - Klasa integracyjna - promująca zdrowie z dodatkowymi zajęciami ratowniczo –medycznymi.

Tego dnia na gości czekały rozmaite atrakcje i szereg informacji dotyczących oferty zajęć edukacyjnych oraz funkcjonowania placówki. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było obejrzenie przedstawienia pt. „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, które bardzo się spodobało, czego dowodem były gromkie brawa. Przybyli goście wysłuchali także koncertu flażoletowego oraz piosenek w języku włoskim.

Odwiedzający mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych i uczestniczenia w niezwykle interesujących zajęciach. Odbyły się ciekawe prezentacje i pokazy naukowe m.in. zabawy z mikroskopem, brydż dla dzieci czy interaktywna matematyka. W sali przyrodniczej dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się doświadczeniom, a nawet same mogły pobawić się w małego naukowca. Niezwykle pomocne i cieszące się dużym zainteresowaniem były zajęcia przygotowane przez specjalistów m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe w gabinecie Integracji Sensorycznej, Biofeedback – trening mózgu, terapia ręki, ćwiczenia logopedyczne, a także konsultacje psychologiczne oraz punkt informacyjny dotyczący wspomagania rozwoju dziecka. Były interaktywne gry, zabawy w języku włoskim i angielskim. Nauczyciele przygotowali także dla najmłodszych zajęcia m.in. z masy solnej, umuzykalniające, zręcznościowo – manualne oraz loterię fantową TPD. Teatrzyk Kamishibai oraz Mityczna Kraina również przyciągnęły uwagę najmłodszych. Nie zabrakło zajęć ruchowych. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód przygotowany w sali gimnastycznej.

Wszystkie prezentowane formy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy do nauki w naszej bezpiecznej i przyjaznej szkole. Do zobaczenia we wrześniu!
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi  im. ks Jana Twardowskiego w Szczecinie 
19.03.2020
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!