przejdź do głównej treści strony

W CKS Szczecin historyczne zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego w 2020 roku to historyczna chwila. Walka z pandemią zmusiła nauczycieli, uczniów i rodziców do podejmowania niecodziennych działań, które dzieciom kończącym rok szkolny zapewniły ochronę przez koronawirusem.

W Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie przy ulicy Rydla 49 ponad 300 uczniów wzięło udział e-akademiach. Odświętnie ubrani uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz licealiści zasiedli po raz ostatni przed ekranami komputerów, aby pożegnać się ze swoimi nauczycielami i kolegami z klasy.

Scenariusz uroczystości zakończenia roku nie odbiegał od poprzednich lat. Spotkanie online rozpoczynało odśpiewanie hymnu narodowego, były podziękowania dla nauczycieli, gratulacje dla wyróżnionych uczniów, przemowy i klasowe prezentacje.

Najbardziej tę formę pożegnania ze szkołą przeżywali nasi najmłodsi uczniowie. Pierwszaki i ich rodzice po raz pierwszy brali udział w tak niecodziennej formie zakończenia roku. Absolwentom klas ósmych przygotowano niespodziankę w formie bezpośredniego spotkania.

Przed szkołą, na świeżym powietrzu, z zachowaniem odstępów i wszelkich środków ochrony osobistej swoje świadectwa i nagrody odebrali uczniowie klasy 8s. Wspólne zdjęcie z wychowawczynią, dyrekcją szkoły i trenerami z pewnością trafi do rodzinnych albumów, choć trudno będzie po latach rozpoznać twarze kolegów ukryte za maseczkami.

Czas pożegnań to także okazja do podziękowania za współpracę redakcji Portalu Edukacyjnego, który przez kilka lat wspierał uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcje szczecińskich szkół. Dziękujemy za możliwość dzielenia się sukcesami naszych uczniów oraz dydaktycznymi inspiracjami za pośrednictwem przyjaznego i redagowanego z pasją portalu! 

Uczniowie w maseczkach - zdjęcie grupowe przed wejściem do szkoły
Zrzut ekranu z obrazem z kamerek, wideo-spotkanie uczniów z nauczycielami,
Uczniowie utrzymując dystans społeczny stoją karnie przed wejściem do szkoły
Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
01.07.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej